Γιορτή 28η Οκτωβρίου 2014

Κατηγορία: Εκδηλώσεις
​Τη Δευτέρα​ 27 Οκτωβρίου πραγματοποιήσαμε τον εορτασμό για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου, την οποία παρακολούθησαν καθηγητές, μαθητές και γονείς. Την γιορτή μας τίμησε με την παρουσία του ο σεβασμιώτατος μητροπολίτης Νεαπόλεως κ.κ Βαρνάβας, ο οποίος παρέδωσε την σημαία του σχολείου στους σημαιοφόρους και απένειμε τα αριστεία και τα βραβεία προόδου στους αριστεύσαντες μαθητές. Στη συνέχεια διαβάστηκε το χρονικό των γεγονότων της περιόδου 1936 - 1945, ποιήματα και μαρτυρίες της εποχής και ακούστηκαν τραγούδια από την χορωδία του σχολείου.

Υπεύθυνες καθηγήτριες της γιορτής ήταν οι φιλόλογοι Σταμπολίδου Ανυσία και Νιζαμίδου Μαρία, ενώ υπεύθυνος για την διδασκαλία της χορωδίας ήταν ο μουσικός Χαλκιάς Χρήστος.

Φωτογραφίες από τη γιορτή

Φωτογραφίες από την παρέλαση