Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 26 Ιούνιος 2015

Εκδήλωση λήξης σχολικού έτους 2014-2015

Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη, 25 Ιουνίου 2015, η εκδήλωση για τη λήξη της σχολικής χρονιάς 2014-2015 στον προαύλειο χώρο του σχολείου υπό την αιγίδα του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως κ.κ. Βαρνάβα.

Την εκδήλωση παρακολούθησαν ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης, ο Πρωτοσύγκελλος και Κληρικοί της Ι.Μ. Νεαπόλεως, ο πρώην Γενικός Γραμματέας Δημοσίων Έργων, κος. Στρ. Σιμόπουλος, ο Αντιδήμαρχος Παιδείας και Πολιτισμού του δήμου Αμπελοκήπων και Μενεμένης, κος Π. Κεσόγλου, εκπρόσωπος του Ρώσικου προξενείου στη Θεσσαλονίκη, ο πρώην Διευθυντής του σχολείου, κος Λεύκας, ο σύλλογος εκπαιδευτικών του σχολείου και πλήθος γονέων και οικείων των μαθητών. Κατά τη διάρκειά της εκδήλωσης παρουσιάστηκαν οι δράσεις του σχολείου την τρέχουσα σχολική χρονιά και βραβεύτηκαν οι μαθητές και οι μαθήτριες που πρώτευσαν και διακρίθηκαν σε πανελλήνιους μαθητικούς διαγωνισμούς. Η απονομή έγινε από τους ανωτέρω προσκεκλημένους, ενώ στον προθάλαμο του σχολείου λειτούργησε έκθεση φωτογραφίας και πολύγλωσσης αφίσας με θέμα: «Παράδοση και καθημερινότητα σε τέσσερις γωνιές των Βαλκανίων» στα πλαίσια της διαπολιτισμικής εκπαίδευσης. Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με την παράθεση γεύματος σε όλους τους παρισταμένους.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης μπορείτε να το δειτε  ΕΔΩ

Φωτογραφίες από την Εκδήλωση