Δίκτυο Άλφα

Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 17 Δεκέμβριος 2014 Γράφτηκε από τον/την Καζακλάρη Βέφα

Διαδίκτυο - Ηλεκτρονικά παιχνίδια

Στα πλαίσια του μαθήματος της πληροφορικής, η Γ’ τάξη Γυμνασίου επισκέφτηκε στις 12 Δεκεμβρίου το Δίκτυο Άλφα. Οι μαθητές μέσα από βιωματικές δραστηριότητες και εφαρμόζοντας τις αρχές της ομαδοσυνεργατικής μάθησης προβληματίστηκαν και εξέφρασαν τις απόψεις τους για θέματα που αφορούν στο διαδίκτυο και τα ηλεκτρονικά παιχνίδια. Αντάλλαξαν απόψεις με τους ψυχολόγους, οι οποίες τους ενημέρωσαν για τα πλεονεκτήματα αλλά και τα μειονεκτήματα της χρήσης τους.

Τους μαθητές συνόδευαν η υπεύθυνη του μαθήματος κα Ν. Ζαραμητροπούλου και η Καλακλάρη Γ.

Ανάπτυξη & Σχεδίαση - Ενημέρωση Ιστοσελίδας: Ζαραμητροπούλου Νικολέττα ΠΕ86