Συμμετοχή σε Καλλιτεχνικό Διαγωνισμό

Κατηγορία: Σχολικές Συμμετοχές Δημιουργήθηκε : Δευτέρα, 28 Ιανουάριος 2013

Δες το διαφορετικά!

Το Εκκλησιαστικό Λύκειο Νεαπόλεως συμμετείχε στον Καλλιτεχνικό Διαγωνισμό για νέους από 15 έως 25 ετών με θέμα τη νεανική βία και με σύνθημα «Δες το διαφορετικά! απάντησε στη βία με τη δημιουργικότητά σου!». Τη διοργάνωση του Διαγωνισμού είχε η Κοινωνική Οργάνωση Υποστήριξης Νέων «ΑΡΣΙΣ», όπου συμμετείχαν και μαθητές μας, οι οποίοι ανέδειξαν τη βία που υπέστησαν οι μάρτυρες της Εκκλησίας για τα πιστεύω τους, καθώς και την κατεξοχήν βία στην οποία υποβλήθηκε ο ιδρυτής της Ιησούς χριστός με το μαρτύριο της σταύρωσης. Η εκδήλωση για την απονομή των βραβείων του Διαγωνισμού πραγματοποιήθηκε την Κυριακή στις 27 Ιανουαρίου 2013 στο Block 33 της πόλης, όπου παρουσιάστηκε και έκθεση με τα έργα όλων των μαθητών.