Ανακοινώσεις

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - Εισαγωγή μαθητών στα Εκκλησιαστικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2024-2025

Γράφτηκε από τον/την Giannati

Ενημερωθείτε για  την εισαγωγή μαθητών στα Εκκλησιαστικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2024-2025: διαβάστε εδώ το Δελτίο Τύπου

του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού.

ΕΝΤΥΠΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΣΧΟΛ ΕΤΟΣ 2022-2023

Γράφτηκε από τον/την Giannati

Για την ολοκλήρωση εγγραφής στο σχολείο, ο/η κηδεμόνας του μαθητή/τριας οφείλει να αποστείλει στο mail του σχολείου (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) την υπεύθυνη δήλωση κηδεμονίας

Θα  βρείτε εδώ τη   δήλωση

Τα υπόλοιπα έντυπα θα προσκομιστούν με την έναρξη του σχολικού έτους.

Για τους μαθητές και μαθήτριες της Α΄ γυμνασίου & της Α΄ λυκείου 2023-24: Α.Δ.Υ.Μ.

Γράφτηκε από τον/την Evi Giannati

Καλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν στην Α’ τάξη Γυμνασίου και στην Α’ τάξη Λυκείου να ενημερωθούν για το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) και την υποχρέωση προσκόμισής του στη σχολική μονάδα.

Για να διαβάσετε τα σχετικά έγγραφα πατήστε εδώ.

Το συνημμένο αρχείο [Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή] θα πρέπει να συμπληρωθεί και να προσκομισθεί στο σχολείο (στον καθηγητή Φυσικής Αγωγής) υπογεγραμμένο από ιατρό, με την έναρξη της επόμενης σχολικής χρονιάς, προκειμένου οι μαθητές να μπορούν να συμμετέχουν στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής.

Σημειώνεται ότι το ΑΔΥΜ έχει ισχύ τρία (3) σχολικά έτη, και θα συνοδεύει τους μαθητές καθ’ όλη τη διάρκεια της φοίτησής τους στο Γυμνάσιο και στο Λύκειο αντίστοιχα.

adym_deltio_kai_fyllo_exetasis

Υποκατηγορίες