Επέτειος Πολυτεχνείου έτους 2013-2014

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημιουργήθηκε : Παρασκευή, 15 Νοέμβριος 2013

40η Επέτειος Πολυτεχνείου

Την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2013 γιορτάστηκε στο σχολείο μας η 40η επέτειος του Πολυτεχνείου. Τη διοργάνωση και επιμέλεια της γιορτής είχαν οι καθηγήτριες Αγαθονικιάδου Πετρούλα και Νιζαμίδου Μαρία. Την επιμέλεια της χορωδίας είχε ο καθηγητής Χαλκιάς Χρήστος. Το πρόγραμμα της γιορτής περιλάμβανε μεταξύ άλλων ανάγνωση του χρονικού του Πολυτεχνείου και απαγγελία ποιημάτων από τους μαθητές σε συνδυασμό με τη χρήση προγράμματος παρουσίασης.
Το χρονικό της ημέρας διάβασαν οι μαθητές:
Πολίτου Κλεοπάτρα, Πολίτου Αναστασία, Κουσιδώνη Βασιλική, Βαξεβάνης Ραφαήλ, Κοτσιμπού Σταματία, Μανολάκε Μαριάν, Μανολάκε Νικολάε.
Τα ποιήματα απήγγειλαν οι μαθητές:
Στάμος Ιωάννης, Χατζής Αθανάσιος, Βασιλούδη Μαρίζα
Τεχνική υπόστήριξη: Μιχαηλίδης Νίκος
Ακούστηκαν από τη χορωδία τα τραγούδια: Ένα το χελιδόνι, Το ακορντεόν,
Της αγάπης αίματα, Τίποτα δεν πάει χαμένο.