Ημερίδα Ενημέρωσης για τα Ένστολα Επαγγέλματα

Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 03 Μάρτιος 2016 Γράφτηκε από τον/την Ζαραμητροπούλου Νικολέττα

Ένστολα Επαγγέλματα

Την Πέμπτη 3 Μαρτίου 2016 πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στο Πολεμικό Μουσείο Θεσ/νίκης. Αφορμή για την επίσκεψη αποτέλεσε η ημερίδα που διοργάνωσαν τα ΚΕ.ΣΥ.Π της Δ.Δ.Ε Δυτικής Θεσ/νίκης (Νεάπολης, Λαγκαδά), για τους μαθητές της Γ΄Λυκείου με θέμα: «Τα ένστολα επαγγέλματα εντός και εκτός Μηχανογραφικού Δελτίου: Στρατός Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού - Πυροσβετιική». Μετά το πέρας της ημερίδας, οι μαθητές ξεναγήθηκαν στις αίθουσες του Μουσείου.

Τους μαθητές συνόδευσαν οι καθηγήτριες Ζαραμητροπούλου Νικολέττα ΠΕ20 και Καρακατσάνη Ευμορφία ΠΕ02.