Ι.Μ. Αγίου Διονυσίου εν Ολύμπω

Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 13 Φεβρουάριος 2020 Γράφτηκε από τον/την Βλέτση Ευαγγελία

«Εκπαιδευτική επίσκεψη στην Ι.Μ. Αγίου Διονυσίου εν Ολύμπω»

Την Πέμπτη 13/2/2020 πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη του σχολείου μας στην Ι. Μ. Αγίου Διονυσίου εν Ολύμπω στο Λιτόχωρο Πιερίας. Οι μαθητές αφού ξεναγήθηκαν στο εκκλησιαστικό μουσείο της Ι.Μονής που φιλοξενεί πλούσια συλλογή κειμηλίων της Ι. Μονής, φιλοξενήθηκαν στο αρχονταρίκι της Ι. Μονής, όπου τους υποδέχτηκε και τους μίλησε ο καθηγούμενος της Ι. Μονής Αγίου Διονυσίου εν Ολύμπω, π. Μάξιμος Κυρίτσης. Η επίσκεψη ολοκληρώθηκε με σύντομη βόλτα στο πάρκο του Λιτοχώρου μιας και ο καιρός ήταν εξαιρετικός.

Ανάπτυξη & Σχεδίαση - Ενημέρωση Ιστοσελίδας: Ζαραμητροπούλου Νικολέττα ΠΕ86