Εκκλησιασμός 9-11-2012

Κατηγορία: Λειτουργική Ζωή Δημιουργήθηκε : Παρασκευή, 09 Νοέμβριος 2012

Στις 9 Νοεμβρίου η Εκκλησία μας τιμά τη μνήμη του Αγίου Νεκταρίου, Προστάτη των Εκκλησιαστικών Σχολείων. Την ημέρα αυτή οι μαθητές του εκκλησιαστικού μας σχολείου και ο Σύλλογος των καθηγητών παρακολούθησαν τη θεία λειτουργία στον ιερό ναό του Αγίου Νικολάου και στο τέλος της λειτουργίας, ο θεολόγος καθηγητής του σχολείου μας  κ. Μπαϊρακτάρης Βασίλειος, μας μίλησε για τη ζωή και το έργο του Αγίου. Στη συνέχεια παρατέθηκε πρωινό, στην αίθουσα εκδηλώσεων παραπλεύρως του ναού, σε όλους τους μαθητές και το Σύλλογο των καθηγητών του σχολείου μας.