Κατηγορία: Λειτουργική Ζωή

Αγιασμός σχολικού έτους 2014-2015

Παρουσία του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας κ. Γεώργιου Καρατάσιου, του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης κ. Μιχάλη Μαυρίδη, του πρώην Περιφερειάρχη κ. Παναγιώτη Ψωμιάδη και των Διευθυντών του γραφείου του Γενικού Γραμματέα Δημοσίων Έργων κ. Στράτου Σιμόπουλου, του κ. Ζιγκιρίδη εκπροσώπου του Δήμου Νεάπολης, του Πρωτοσύγκελλου της Ιεράς Μητροπόλεως Νεάπολης π. Διονυσίου, Κληρικών, του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, του Συλλόγου των διδασκόντων, τελέστηκε σήμερα ο Αγιασμός για την έναρξη του νέου σχολικού έτους 2014 – 2015 στο Εκκλησιαστικό Γυμνάσιο – Γενικό Εκκλησιαστικό Λύκειο Νεάπολης της Θεσσαλονίκης, από τον Μητροπολίτη μας - Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως κ.κ. Βαρνάβα. Τους ύμνους απέδωσε η Βυζαντινή χορωδία του σχολείου μας.