Συμμετοχή σε αγώνες ανωμάλου δρόμου 2013

Κατηγορία: Αθλητισμός

Αγώνες ανωμάλου δρόμου

Στις 19-2-2013 διοργανώθηκαν στα Λουτρά Λαγκαδά αγώνες δρόμου σε ανώμαλο έδαφος, 3.000μ. για τους μαθητές/τριες Γυμνασίων & 4.000μ. για τους μαθητές/τριες Λυκείων της Δυτικής Θεσσαλονίκης. Το σχολείο μας συμμετείχε με  4 μαθητές από το Γυμνάσιο και  5 από το Λύκειο. Η καταρακτώδης βροχή και το λασπωμένο έδαφος συνέθεσαν ένα ιδανικό σκηνικό για Αγώνες Ανωμάλου δρόμου.

Οι θέσεις που κατέλαβαν οι μαθητές μας είναι:

Μπέλλος Παρασκευάς, μαθητής  Γ΄ Γυμνασίου – 18η θέση

Αργυρόπουλος Αθανάσιος, μαθητής Α΄ Λυκείου– 14η θέση

Κιοσές Θεόδωρος, μαθητής  Γ΄ Λυκείου– 25η θέση

Τσιλιφίκας Γεώργιος, μαθητής Α΄ Λυκείου– 26η θέση

Οι θέσεις που κατέλαβαν οι μαθητές μας είναι αξιέπαινες και τους αξίζουν θερμά συγχαρητήρια για την επίπονη προσπάθεια τους, γιατί συναγωνίστηκαν με μαθητές - αθλητές με μεγάλη εμπειρία!

Την παιδαγωγική ευθύνη της ομάδας είχε ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής του σχολείου, Τζογάνης Πέτρος.