Αγώνες Μπάσκετ

Κατηγορία: Αθλητισμός

Αγώνες Μπάσκετ

Στις 19 Μαρτίου 2015 το σχολείο μας συμμετείχε στους σχολικούς αγώνες Μπάσκετ που πραγματοποιήθηκαν. Το σχολείο μας δεν δραστηριοποιείται κυρίως σε αυτό το άθλημα και ήταν η πρώτη φορά που συμμετείχε από τη στιγμή της ίδρυσης του.

Το παιχνίδι ορίστηκε σε δύο αγώνες οι οποίοι κατέληξαν με ήττα. Παρόλα αυτά η ατμόσφαιρα ήταν ιδιαίτερα χαρούμενη και οι μαθητές δεν πτοήθηκαν αντίθετα το διασκέδασαν. Συμμετείχαν οι  μαθητές Τσολάκης Αναστάσιος, Καλοχριστιανάκης Ζαχαρίας, Βουλώνης Δημήτρης, Παπαζιάκας Γεώργιος, Γερασίμου Μιχάλης, Παπαδόπουλος Παράσχος, Λιάκης Γεώργιος, Δαμιανός Κωνσταντίνος ,Λαζαρίδης Συμεών, Σωκράτης Αναστασίου, Πολυχρόνης Μετετζίδης, Μπασιούκας Κώστας, Αιγίδης Στέλιος, Μισούνοβιτς , Χατζηπατάκης Θεοχάρης, Ντρόγιεβιτς Σάσα.

Την ευθύνη και καθοδήγηση της ομάδας είχε ο κ. Τζογάνης Πέτρος, καθηγητής φυσικής αγωγής του σχολείου.