Μαθητικοί αγώνες στίβου

Κατηγορία: Αθλητισμός

Μαθητικοί αγώνες στίβου

Στις 16-17 Μαρτίου πραγματοποιήθηκαν Σχολικοί Αγώνες Στίβου με τη συμμετοχή σχολείων από όλη τη Θεσσαλονίκη. Το σχολείο μας, για ακόμη μια φορά πρωτοστάτησε σε όλα τα αθλήματα, με τις συμμετοχές να ξεπερνούν τα 35 άτομα. Στοχεύοντας για τη πρωτιά, δύο μαθητές μας κατάφεραν να διακριθούν σε τιμητικές θέσεις.

Ο μαθητής της Β' τάξης του Λυκείου Πάρις Μπέλλος, ήρθε πρώτος στα 200 μέτρα με τον μαθητή της Γ' Λυκείου Θάνο Αργυρόπουλο να ακολουθεί και να αποσπά τη Τρίτη θέση στα 400 μέτρα με εμπόδια. Βέβαια υπήρξαν και πολλές άλλες επιτυχίες των μαθητών μας οι οποίες θα αναρτηθούν αργότερα, όταν πλέον θα έχει σταλεί το επίσημο έγγραφο από το γραφείο της εισαγωγής.

Την ευθύνη και καθοδήγηση της ομάδας είχε ο κ. Τζογάνης Πέτρος, καθηγητής φυσικής αγωγής του σχολείου.