4η Πανελλήνια Συνάντηση Σχολικών Χορωδιών

Κατηγορία: Σχολικές Συμμετοχές Δημιουργήθηκε : Τρίτη, 14 Φεβρουάριος 2012

H Χορωδία Βυζαντινής Μουσικής του Σχολείου μας, συνοδεία του καθηγητή της Βυζαντινής Μουσικής κ. Χ.  Χαλκιά και του καθηγητή κ. Δ. Δημάκη, συμμετείχε στην  4η Πανελλήνια Συνάντηση Σχολικών Χορωδιών στην  Καρδίτσα  στις 8 / 2 / 2012, όπου συμμετείχαν 52 σχολεία από όλη την Ελλάδα.
Κατά τη διάρκεια της παραμονής τους στην Καρδίτσα πραγματοποίησαν εθιμοτυπική επίσκεψη στο Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφαρσάλων κ.κ. Κύριλλο. Παρών στη συνάντηση ήταν και ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Ρεντίνης κ.κ. Σεραφείμ.

Φωτογραφίες από τη συμμετοχή μας

Ανάπτυξη & Σχεδίαση - Ενημέρωση Ιστοσελίδας: Ζαραμητροπούλου Νικολέττα ΠΕ86