Εργαστηριακές ασκήσεις Φυσικής

Κατηγορία: Σχολικές Συμμετοχές Δημιουργήθηκε : Πέμπτη, 10 Απρίλιος 2014

Διαδραστική έκθεση εργαστηριακών ασκήσεων Φυσικής

Το Γενικό Εκκλησιαστικό Λύκειο Νεάπολης Θεσσαλονίκης συμμετείχε σε εκδήλωση που διοργάνωσε το Ε.Κ.Φ.Ε. Νεάπολης στους χώρους του με υπεύθυνο τον Κο Καρούτη Αθανάσιο και θέμα: «Διαδραστική έκθεση εργαστηριακών ασκήσεων Φυσικής για μαθητές της Β’ τάξης των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων αρμοδιότητας του Ε.Κ.Φ.Ε. Νεάπολης».
Πραγματοποιήθηκε στις 10η Απριλίου 2014 και συμμετείχαν μαθητές της Β’ Τεχνολογικής Κατεύθυνσης του Λυκείου μας. Κατά τη διάρκεια της έκθεσης διεξήχθησαν εργαστηριακές δραστηριότητες από τους συμμετέχοντες μαθητές υπό την επίβλεψη και καθοδήγηση του υπεύθυνου - συνοδού καθηγητή τους, Κου Φουτσιτζή Ιωάννη ΠΕ0401, και την υποστήριξη του προσωπικού του Ε.Κ.Φ.Ε. Νεάπολης κατά τον μεσημβρινό κύκλο από 11:30 έως 14:00. Οι μαθητές έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον και συμμετέχοντας στις δραστηριότητες - πειράματα έλυσαν τυχόν απορίες τους και έκαναν πράξη με πειράματα θέματα που γνώρισαν μόνο σε θεωρητικό επίπεδο έως τώρα . Ευχαριστούμε για την οργάνωση της διαδραστικής έκθεσης από το Ε.Κ.Φ.Ε. Νεάπολης και τον υπεύθυνο Κο Καρούτη Αθανάσιο.