Αγώνες Εκφραστικής Ανάγνωσης

Κατηγορία: Σχολικές Συμμετοχές Δημιουργήθηκε : Πέμπτη, 05 Φεβρουάριος 2015

Αγώνες Λόγων

Και φέτος το σχολείο μας έλαβε μέρος στους Αγώνες Λόγων που διοργάνωσε το κολλέγιο Ανατόλια 30 Ιανουαρίου με 01 Φεβρουαρίου 2015. Οι μαθητές που έλαβαν μέρος στο αγώνισμα της εκφραστικής ανάγνωσης απέσπασαν ιδιαίτερα υψηλές βαθμολογίες από τους 4 κριτές, σε σύνολο 130 συμμετοχών.

Συγκεκριμένα: η μαθήτρια της Β' γυμνασίου Πασιά Μάρθα, διάβασε δυο μονολόγους από την τραγωδία "Τρωάδες" του Ευριπίδη και βαθμολογήθηκε με 24/28, η μαθήτρια Πολίτου Αναστασία της Γ' γυμνασίου διάβασε ένα απόσπασμα από το βιβλίο του Ζαν - Μισέλ Γκενασιά "Η λέσχη των αθεράπευτα αισιόδοξων" και βαθμολογήθηκε με 22/28 και b μαθητής Χατζής Αθανάσιος της Α' Λυκείου με απόσπασμα από το ίδιο βιβλίο βαθμολογήθηκε με 22/28.

Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές μας για την αξιέπαινη αυτή προσπάθεια.