ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΥΣΙΚΗΣ 2015

Κατηγορία: Σχολικές Συμμετοχές Δημιουργήθηκε : Σάββατο, 07 Μάρτιος 2015

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΥΣΙΚΗΣ 2015

Συμμετοχή στον 25ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Γενικού Λυκείου 2015 και στον 3ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου 2015 που διοργάνωσε η Ένωση Ελλήνων Φυσικών (Ε.Ε.Φ.) σε συνεργασία με το Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών, Τεχνολογίας και Περιβάλλοντος του ΠΤΔΕ του Πανεπιστημίου Αθηνών το Σάββατο 07 Μαρτίου 2015 σύμφωνα με το υπ’ αριθμ. Πρωτ. 10533/Δ2/21-01-2015 έγγραφο του ΥΠΑΙΠΘ.

Μαθητές από όλες τις τάξεις του Γυμνασίου και του Λυκείου συμμετείχαν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής 2015 που διοργάνωσε για μια ακόμη φορά η Ένωση Ελλήνων Φυσικών. Οι μαθητές, αφού προετοιμάστηκαν κατάλληλα τόσο σε ατομικό επίπεδο όσο και ανά τάξη υπό την καθοδήγηση και τον συντονισμό του καθηγητή της Φυσικής κατά τη διάρκεια των μαθημάτων του ωρολογίου προγράμματος, έλαβαν μέρος στον διαγωνισμό και αναμένουμε τα αποτελέσματα.  Συγχαρητήρια στους μαθητές που θυσίασαν μέρος του ελεύθερου χρόνου τους για να συμμετέχουν και τους ευχόμαστε Καλή Επιτυχία !!!
Υπεύθυνος για τη συμμετοχή των μαθητών στο διαγωνισμό είναι ο καθηγητής Φυσικής Φουτσιτζής Ιωάννης ΠΕ0401, που συμμετείχε και ως εθελοντής επιτηρητής στη διαδικασία των εξετάσεων. Στην προετοιμασία των μαθητών της Α΄ Λυκείου συνέβαλλε και η καθηγήτρια Φυσικής Γεωργίου Μαρία ΠΕ0401.