«Κλικ, προστατεύω τη χαρά»

Κατηγορία: Σχολικές Συμμετοχές Δημιουργήθηκε : Τρίτη, 29 Ιούνιος 2021

«Κλικ, προστατεύω τη χαρά»

Το σχολείο μας και φέτος συμμετείχε στο Πρόγραμμα  «Κλικ, προστάτευσέ το» με ένα επίκαιρο και άκρως αναγκαίο, δεδομένων των συνθηκών, θέμα: «Κλικ, προστατεύω τη χαρά».  Με τους μαθητές μας προσπαθήσαμε να ανακαλύψουμε και να αποτυπώσουμε τη χαρά, εντός και εκτός σχολείου, στις δύσκολες συνθήκες της πανδημίας. Ορισμένες από τις φωτογραφίες των μαθητών/τριων που συμμετείχαν στο Πρόγραμμα, μπορείτε να δείτε στην ψηφιακή έκθεση του δικτύου Κλικ, προστάτευσέ το, η οποία περιλαμβάνει την έκθεση φωτογραφίας μαθητών/τριων (σε σύνολο 19 μαθητικών ομάδων) και αντίστοιχη έκθεση εκπαιδευτικών στους παρακάτω συνδέσμους:

1. Έκθεση μαθητών/τριών:
2. Έκθεση εκπαιδευτικών:

Βοηθά στην περιήγησή σας το play της αυτόματης περιήγησης και όποτε θέλετε την σταματάτε και επικεντρώνεστε σε μία φωτογραφία. Οι πληροφορίες (ονόματα, πιθανές λεζάντες είναι πίσω από τις  εικόνες πατώντας διπλό κλικ σε αυτές).

Σας ευχόμαστε καλή εικονική περιήγηση!

Λάσκαρη Λεμονιά - Βλέτση Ευαγγελία

και οι πάντα δημιουργικοί μαθητές του Εκκλησιαστικού Γυμνασίου!!!