Επίσκεψη Γενικού Γραμματέα Εκκλησιαστικής Εκπαίδευσης

Κατηγορία: Επισκέψεις Προσώπων Δημιουργήθηκε : Δευτέρα, 15 Οκτώβριος 2012

Επίσκεψη του Γενικού Γραμματέα Εκκλησιαστικής Εκπαίδευσης στο σχολείο μας

Ευχάριστη όσο και απρόσμενη έκπληξη απετέλεσε για το σχολείο μας η επίσκεψη του Γενικού Γραμματέα της Εκκλησιαστικής Εκπαίδευσης κ. Γεωργίου Καλαντζή τη Δευτέρα 15 Οκτωβρίου. Κατά την τρίωρη παραμονή του στο σχολείο μας ξεναγήθηκε στις νέες εγκαταστάσεις και, κατόπιν, ενημέρωσε λεπτομερώς τον Σύλλογο των Καθηγητών πάνω σε θέματα που αφορούν στην Εκκλησιαστική Εκπαίδευση και έγινε κοινωνός των προβλημάτων και των προβληματισμών, που απασχολούν το σχολείο και τον Σύλλογο. Από την συζήτηση διαφάνηκε ξεκάθαρα το ενεργό ενδιαφέρον του για την Εκκλησιαστική Εκπαίδευση.