«Τα χαρακτηριστικά του δημοσιογραφικού λόγου»

Κατηγορία: Επισκέψεις Προσώπων Γράφτηκε από τον/την Σιάμ Μαρία

«Επίσκεψη της δημοσιογράφου,
κυρίας Αναστασίας Παπαγεωργίου»

Την Παρασκευή, 10 Φεβρουαρίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο επίσκεψη της δημοσιογράφου, κυρίας Αναστασίας Παπαγεωργίου με θέμα: «Τα χαρακτηριστικά του δημοσιογραφικού λόγου». Η συνάντηση αυτή έγινε στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Γλώσσας Β΄ Λυκείου και εντάχθηκε στην ενότητα «Οργάνωση και παρουσίαση της είδησης». Κατά τη διάρκεια της δράσης αυτής οι μαθητές συμμετείχαν σε γλωσσικό-δημοσιογραφικό εργαστήρι, που επιμελήθηκαν η προσκεκλημένη δημοσιογράφος και η φιλόλογος της τάξης, κυρία Μαρία Σιάμ.