Απονομή ετικέτας eTwinning στο σχολείο μας

Κατηγορία: eTwinning Δημιουργήθηκε : Σάββατο, 16 Μάρτιος 2019 Γράφτηκε από τον/την Παπαστάθη Ευγενία

«Απονομή ετικέτας eTwinning»

Το eTwinning θα ήθελε να συγχαρεί το Γενικό Εκκλησιαστικό Λύκειο-Γυμνάσιο Νεαπόλεως που τιμήθηκε με την Ετικέτα Σχολείου eTwinning 2019-2020.

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι το σχολείο σας τιμήθηκε ανάμεσα σε 1004 σχολεία με την Ετικέτα Σχολείου eTwinning μετά από μια διαδικασία αίτησης δύο φάσεων. Τα σχολεία που τιμήθηκαν με τον τίτλο αυτόν είναι πρωτοπόρα και αναγνωρίζονται ως ηγέτες σε τομείς όπως οι εξής:

• Ψηφιακή πρακτική
  • Πρακτική ηλεκτρονικής ασφάλειας (eSafety)
  • Καινοτόμες και δημιουργικές παιδαγωγικές προσεγγίσεις
  • Προώθηση συνεχούς επαγγελματικής ανάπτυξης του προσωπικού
  • Προώθηση πρακτικών συνεργατικής μάθησης με το προσωπικό και τους μαθητές

Αυτό δεν αποτελεί απλά την αναγνώριση της προσωπικής επιτυχίας εκ μέρους  των εκπαιδευτικών του σχολείου, αλλά και αναγνώριση των εξαιρετικών επιτευγμάτων ολόκληρης της ομάδας του eTwinning.

Ανάπτυξη & Σχεδίαση - Ενημέρωση Ιστοσελίδας: Ζαραμητροπούλου Νικολέττα ΠΕ86