Ο Αρχιμανδρίτης Αθηναγόρας Λουκατάρης στο σχολείο μας

Κατηγορία: Νοιάζομαι και Δρω Δημιουργήθηκε : Τετάρτη, 28 Φεβρουάριος 2018 Γράφτηκε από τον/την Παπαστάθη Ευγενία

Επίσκεψη του Αρχιμανδρίτη Αθηναγόρα Λουκατάρη

Την Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου 2018, επισκέφτηκε το χώρο του σχολείου ο Αρχιμανδρίτης Αθηναγόρας Λουκατάρης, υπεύθυνος του Κέντρου Προστασίας Ανηλίκων Αγίου Νεκταρίου Μενεμένης «Φάρος του Κόσμου».

Ενημέρωσε τους μαθητές/τριες της Γ΄ Γυμνασίου σχετικά με τις υπηρεσίες, τις δομές και τις δράσεις του κέντρου. Η παρουσίαση εντάσσεται στα πλαίσια του εθελοντικού προγράμματος «Νοιάζομαι και Δρω»  για την ευαισθητοποίηση των μαθητών πάνω σε ζητήματα διαφορετικότητας. Παράλληλα δέχθηκε και την προσφορά τροφίμων από τους μαθητές του σχολείου μας.