Διάκριση μαθητή μας

Κατηγορία: Μαθητές

Πρώτο βραβείο Ποίησης και Λογοτεχνίας

Ο μαθητής της Β΄ Γυμνασίου του Γενικού Εκκλησιαστικού Γυμνασίου Νέαπολης Τσελίκογλου Δημήτριος κέρδισε το πρώτο βραβείο Ποίησης και Λογοτεχνίας στον 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Έκφρασης και Δημιουργίας με θέμα τον Άγιο Ευγένιο τον Τραπεζούντιο, που διοργάνωσε η Ιερά Μητρόπολη Νέας Κρήνης και Καλαμαριάς υπό την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων. Η απονομή του πρώτου βραβείου που συνοδεύτηκε από το χρηματικό έπαθλο των 150 € πραγματοποιήθηκε σε ειδική εορταστική εκδήλωση το απόγευμα της γιορτής των Τριών Ιεραρχών (30 Ιανουαρίου 2019) στο Προκόπειο Πολυδύναμο Εκκλησιαστικό Κέντρο της Ιεράς Μητρόπολης Νέας Κρήνης και Καλαμαριάς, παρουσία του σεβασμιωτάτου μητροπολίτη κ. Ιουστίνου.

Ανάπτυξη & Σχεδίαση - Ενημέρωση Ιστοσελίδας: Ζαραμητροπούλου Νικολέττα ΠΕ86