Πανελλαδικές Εξετάσεις 2022 - Ενημέρωση μέσω κινητού τηλεφώνου

Κατηγορία: Πανελλαδικές Γράφτηκε από τον/την Ζαραμητροπούλου Νικολέττα

Πανελλαδικές Εξετάσεις 2022
Ενημέρωση μέσω κινητού τηλεφώνου

Τα αποτελέσματα των Πανελλαδικών Εξετάσεων έρχονται και φέτος στο κινητό! Οι υποψήφιοι μπορούν να ενημερωθούν για τη βαθμολογία τους και τη Σχολή ή το τμήμα εισαγωγής τους κάνοντας εγγραφή από 17 μέχρι τις 24 Ιουνίου στο https://smsresults.minedu.gov.gr/

Υπενθυμίζεται ότι το κανάλι του κινητού τηλεφώνου λειτουργεί ανεξάρτητα από  την εφαρμογή του ΥΠΑΙΘ results.it.minedu.gov.gr,  όπου οι υποψήφιοι, πληκτρολογώντας τον οκταψήφιο κωδικό τους και το αρχικό γράμμα από το επώνυμο, το όνομα, το πατρώνυμο και το μητρώνυμο, σε κεφαλαίους  χαρακτήρες , θα μπορούν να ενημερωθούν αναλυτικά για τη βαθμολογία τους και τη σχολή εισαγωγής τους.