Μαθητικός Διαγωνισμός Φωτογραφίας 2015

Κατηγορία: Σχολικές Συμμετοχές Δημιουργήθηκε : Τρίτη, 12 Μάιος 2015

«Διεθνής Μαθητικός Διαγωνισμός Φωτογραφίας»
«HKISAC 2015»

Οι μαθητές/τριες του Γενικού Εκκλησιαστικού Λυκείου - Γυμνασίου Νεάπολης Θεσσαλονίκης ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση συμμετοχής στον Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Φωτογραφίας «InternationalStudentsVisualArtsContest-cum-ExhibitionofHongKongPhotographyHKISAC 2015», ο οποίος διοργανώνεται από το Γραφείο Εκπαίδευσης (EducationBureauEDB) του Χονγκ Κονγκ σε συνεργασία με τον οργανισμό PoLeungKuk, έναν από τους μεγαλύτερους φιλανθρωπικούς και εκπαιδευτικούς οργανισμούς στο Χονγκ Κονγκ.

Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και το θέμα του είναι «ΗΑΡΜΟΝΥ» (Αρμονία). Οι φωτογραφίες υποβλήθηκαν σε ψηφιακή μορφή μέσω του διαδικτύου. Θα δοθούν 12 μεγάλα βραβεία, έως 50 τιμητικές διακρίσεις και έως 250 έπαινοι σε συμμετοχές, οι οποίες θα εκτεθούν στο Πολιτιστικό Κέντρο Χονγκ Κονγκ.

Από το σχολείο μας συμμετέχουν οι μαθητές/τριες:

1.Κοτσιμπού Σταματία (Γ’ Λυκείου)

2.Κουφοπούλου Βασιλική (Β’ Λυκείου)

3.Μπασμαρής Παναγιώτης (Α’ Λυκείου)

4.Λυρίδου Βασιλική (Β2’ Γυμνασίου)

Υπεύθυνοι καθηγητές για την καθοδήγηση και συμμετοχή στη δράση είναι οι καθηγητές Τσεκουνάρης Μιχαήλ ΠΕ01 και Φουτσιτζής Ιωάννης ΠΕ0401.

Οι Φωτογραφίες του Διαγωνισμού