Φεστιβάλ Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης 2015

Κατηγορία: Σχολικές Συμμετοχές Δημιουργήθηκε : Πέμπτη, 30 Απρίλιος 2015

«Συμμετοχή στο Φεστιβάλ Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης»

Στις 29 Απριλίου 2015 η περιβαλλοντική ομάδα του σχολείου συμμετείχε στις εκδηλώσεις του Φεστιβάλ Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης 2015, που διοργάνωσε το Γραφείο Περιβαλλοντικής Αγωγής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με τον Δήμο Νεάπολης Συκεών στην αίθουσα τέχνης του πρώην δημαρχείου Νεάπολης. Τα παιδιά συμμετείχαν με έκθεση φωτογραφίας και αφίσας, καθώς και με εισήγηση-βίντεο στα πλαίσια του προγράμματος: «Ξηροκρήνη: γνωρίζω καλύτερα τη γειτονιά του σχολείου μου ως ζωντανό κομμάτι της πόλης μου».

Τους μαθητές συνόδευσαν και υποστήριξαν παιδαγωγικά οι κυρίες Δέσποινα Λαζάρου (ΠΕ 04.04), Μαρία Σιάμ (ΠΕ 02) και Πετρούλα Αγαθονικιάδου (ΠΕ 01).