6ος Μαθητικός Διαγωνισμός CEO- FIPF 2016-2017

Κατηγορία: Σχολικές Συμμετοχές Δημιουργήθηκε : Δευτέρα, 10 Απρίλιος 2017 Γράφτηκε από τον/την Παπαστάθη Ευγενία

«Ένα ονειρεμένο ταξίδι»
(«Un voyage de rêve…»)

Συγχαίρουμε τις μαθήτριες του σχολείου μας, Μαστορέκα Μαρία της Γ' τάξης Γυμνασίου και την  Βασιλειάδου Γεωργία της Α' τάξης Λυκείου για τη διάκριση τους στον  6ο Μαθητικό Διαγωνισμό Συλλόγου καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας  CEO- FIPF 2016-2017, στον οποίο συμμετείχαν με γραπτές εργασίες με θέμα: «Ένα ονειρεμένο ταξίδι» («Un voyage de rêve…»).

Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε στο πλαίσιο του Διεθνούς Έτους Βιώσιμης Τουριστικής Ανάπτυξης  από το Σύλλογο Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας σε συνεργασία με την Επιτροπή Δυτικής Ευρώπης  της Διεθνούς Ομοσπονδίας Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας. Θερμά συγχαρητήρια από την καθηγήτρια Γαλλικών κα.Παπαστάθη- Έππου Ευγενία και τον  Σύλλογο καθηγητών του σχολείου μας.