ΚΕΠΚΑ (Κέντρου Προστασίας Καταναλωτών)

Κατηγορία: Επισκέψεις Προσώπων Γράφτηκε από τον/την Σιάμ Μαρία

«Νέοι και καταναλωτική αγωγή»

Την Πέμπτη, 6 Απριλίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο ενημερωτική επίσκεψη εκπροσώπων του ΚΕΠΚΑ (Κέντρου Προστασίας Καταναλωτών) με θέμα: «Νέοι και καταναλωτική αγωγή: τα δικαιώματα και οι υποχρεώσεις των καταναλωτών. Ενημερώνομαι για το Consumer Classroom».

Στους μαθητές της Α΄ Λυκείου μίλησαν ο πρόεδρος του ΚΕΠΚΑ, κύριος Νικόλαος Τσεμπερλίδης, η Γενική Γραμματέας, Αντιπρόεδρος του Παρατηρητηρίου Εσωτερικής Αγοράς και Μέλος της Ευρωπαϊκής Οικονομικής και Κοινωνικής Επιτροπής, κυρία Ευαγγελία Κεκελέκη και η υπάλληλος του ΚΕΠΚΑ, κυρία Άννα Δραγατσίκα. Η δράση υλοποιήθηκε στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Γλώσσας, που διδάσκει η κυρία Μαρία Σιάμ.

Φωτογραφίες από την επίσκεψη