Επίσκεψη της κας Τσολακίδου Χριστίνας - «Φύλο και παιχνίδι»

«Φύλο και παιχνίδι: παιχνίδια για όλα τα παιδιά (τα STEM παιχνίδια)»

Στις 5 και 6 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε στον χώρο του σχολείου εκπαιδευτική επίσκεψη της παιδαγωγού κυρίας Χριστίνας Τσολακίδου. Η κυρία Τσολακίδου ενημέρωσε τους μαθητές και μαθήτριες των τμημάτων α1, β2 και γ1 Γυμνασίου σχετικά με το θέμα: «Φύλο και παιχνίδι: παιχνίδια για όλα τα παιδιά (τα STEM παιχνίδια)».

Τα παιδιά συμμετείχαν σε βιωματικές δραστηριότητες, που επιμελήθηκαν η κυρία Τσολακίδου σε συνεργασία με την κυρία Μαρία Σιάμ στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Γλώσσας, καθώς και στο ευρύτερο πλαίσιο της θεματικής εβδομάδας.

Φωτογραφίες από την επίσκεψη