«Νοιάζομαι και Δρω» - Γιατροί του κόσμου

Κατηγορία: Νοιάζομαι και Δρω Δημιουργήθηκε : Τρίτη, 07 Μάρτιος 2017

Επίσκεψη της κας Ματούλας Σαμαρά

Την Τρίτη, 07/03/2017, πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στο χώρο του σχολείου μας από την παιδαγωγό και πρέσβειρα των Γιατρών του Κόσμου κ. Ματούλα Σαμαρά για ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των μαθητών/τριών της Α΄Γυμνασίου για το έργο, τις δομές, και τις δράσεις των Γιατρών του Κόσμου, που αποτελεί ιατρική, ανθρωπιστική Μη Κυβερνητική Οργάνωση και μέλος του Διεθνούς Δικτύου των Γιατρών του Κόσμου.

Μετά το ενημερωτικό μέρος της παρουσίασης ακολούθησαν βιωματικά παιχνίδια για την καλύτερη κατανόηση της αποστολής των Γιατρών του Κόσμου και την εμπέδωση των αξιών της προσφοράς, της αλληλεγγύης και της αγάπης που πρεσβεύουν.