Συλλογή ειδών για άπορους έγκλειστους

Κατηγορία: Νοιάζομαι και Δρω Δημιουργήθηκε : Παρασκευή, 12 Μάιος 2017 Γράφτηκε από τον/την Γερμανού Ευαγγελία

Συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης
από την ομάδα εθελοντών του σχολείου μας

Στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος “Νοιάζομαι & Δρω” και του προγράμματος αγωγής υγείας “Εθελοντισμός στο σχολείο” συγκεντρώνουμε αναλώσιμα είδη ατομικής υγιεινής (σαμπουάν, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες κλπ.), κάλτσες και τηλεκάρτες για τους άπορους φυλακισμένους στις Δικαστικές Φυλακές Διαβατών.

Η ανάγκη στήριξης των κρατουμένων είναι συνεχής, αδιάλειπτη και σε πολλά επίπεδα και υπολογίζουμε στη βοήθεια όλων σας για να προσθέσουμε και εμείς ένα λιθαράκι στην προσπάθεια ώστε οι συνθήκες εγκλεισμού να είναι πιο αξιοπρεπείς και ανθρώπινες. Κάθε προσφορά αλληλεγγύης σε είδος και συμμετοχή είναι σπουδαία και πολύτιμη για το σκοπό μας...

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη δράση μπορείτε να απευθυνεθείτε στις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς των προαναφερόμενων προγραμμάτων κ.κ. Ε. Γερμανού, Ν. Ζαραμητροπούλου και Ε. Βλέτση.

Η συλλογή των αγαθών θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 26 ΜαΪου 2017 στον χώρο του σχολείου.