«Κόψε τα μαλλιά σου... Χάρισε Δύναμη»

Κατηγορία: Νοιάζομαι και Δρω Δημιουργήθηκε : Δευτέρα, 15 Μάιος 2017 Γράφτηκε από τον/την Γερμανού Ευαγγελία

«Κόψε τα μαλλιά σου...
Χάρισε δύναμη!»

Εκστρατεία ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης «Κόψε τα μαλλιά σου...Χάρισε Δύναμη» πραγματοποιήθηκε από την ομάδα εθελοντών του Γενικού Εκκλησιαστικού Λυκείου-Γυμνασίου Νεάπολης στόχο τη δωρεά μαλλιών για κατασκευή περουκών για γυναίκες με καρκίνο που υποβάλλονται σε χημειοθεραπεία. Στο πλαίσιο αυτής της καμπάνιας δημιουργήθηκε σχετική αφίσα με πρωτότυπο σκίτσο του μαθητή του σχολείου μας Μπιζμπιρούλα Μάριου για την προβολή της δράσης και την ευαισθητοποίηση των υπολοίπων μαθητών του σχολείου και της ευρύτερης σχολικής κοινότητας.

Τελικό αποτέλεσμα αυτής της δράσης ήταν η δωρεά μαλλιών από 6 μαθήτριες και 1 καθηγήτρια του σχολείου. Έτσι, επτά (07) συνολικά  κοτσίδες μαλλιών μήκους τουλάχιστον 20 εκ. προσφέρθηκαν στο «Άλμα Ζωής», Σύλλογο Γυναικών με Καρκίνο Μαστού, για κατασκευή περουκών. Ευελπιστούμε η δράση μας να βρει και άλλους ενεργούς υποστηρικτές.

Κόψε τα μαλλιά σου και χάρισέ τα σε εκείνες που τα έχουν περισσότερο ανάγκη!

Προϋποθέσεις και οδηγίες για τη δωρεά και το κόψιμο των μαλλιών σας.