Γιορτή και παρέλαση 25ης Μαρτίου 2014

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημιουργήθηκε : Τετάρτη, 26 Μάρτιος 2014 Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 26 Μάρτιος 2014

Γιορτή - Παρέλαση 25ης Μαρτίου

Το Γενικό Εκκλησιαστικό Γυμνάσιο και Λύκειο Νεάπολης Θεσσαλονίκης γιόρτασε με λαμπρότητα την επέτειο της 25ης Μαρτίου με λογοτεχνικά κείμενα και ιστορικά ντοκουμέντα, τραγούδια και χορό σε γιορτή που διοργανώθηκε από την κα Σιάμ Μαρία ΠΕ02. Στη γιορτή συμμετείχε η χορωδία με υπεύθυνο τον κ. Χαλκιά Χρήστο ΠΕ16 και το τμήμα παραδοσιακών χορών πολιτιστικού προγράμματος με υπεύθυνο τον κ. Φουτσιτζή Ιωάννη ΠΕ0401.

Την ημέρα της 25ης Μαρτίου το σχολείο μας συμμετείχε στη Δοξολογία στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου Νεάπολης, στο μνημόσυνο που τελέστηκε στο μνημείο του Κολοκοτρώνη και παρέλασε στην Νεάπολη επί της οδού Ανδρέα Παπανδρέου. Συντονιστής και υπεύθυνος παρέλασης του σχολείου μας ήταν ο κ. Φουτσιτζής Ιωάννης ΠΕ0401. Συγχαρητήρια στους μαθητές που συμμετείχαν και παρέλασαν με πειθαρχία, ήθος και ενθουσιασμό.

Το πρόγραμμα της γιορτής μπορείτε να το δείτε
ΕΔΩ

Φωτογραφίες από τη γιορτή και την Παρέλαση