Γερμανική Σχολή Θεσσαλονίκης

Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 29 Νοέμβριος 2015 Γράφτηκε από τον/την Ζαραμητροπούλου Νικολέττα

Εκπαιδευτική επίσκεψη στη Γερμανική Σχολή Θεσσαλονίκης

Στα πλαίσια του ομίλου Γερμανικών πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, 29/11/2015 εκπαιδευτική επίσκεψη στο Χριστουγεννιάτικο Παζάρι της Γερμανικής Σχολής Θεσσαλονίκης. Οι μαθητές του ομίλου γνώρισαν τον χώρο του Γερμανικού Σχολείου και τα γερμανικά έθιμα των Χριστουγέννων δοκιμάζοντας γερμανικά εδέσματα και ακούγοντας γερμανικά χριστουγεννιάτικα τραγούδια.

Τους μαθητές συνόδευσε η καθηγήτρια των Γερμανικών κα Μαρκούδη Χριστίνα.

Φωτογραφίες από την επίσκεψη